top of page

Лікарська рослина «деревій»

 

 Ще здавна застосовували деревій для загоєння ран. Відомий цілитель Авіценна рекомендував деревій, як засіб, що виліковує тромбози, головний біль, подагру і радикуліт. Одна легенда твердить про те, що за допомогою цього лікарської рослини виліковував рани сам святий Йосип. Працюючи теслею, йому часто доводилося калічитися. З цих пір у багатьох країнах ця рослина було названо «травою святого Йосипа».

 

 Деревій - багаторічна трав'яниста рослина, належали до сімейства складноцвітих. Він може виростати до 60 см в висоту. Кореневище деревію дуже тонке і повзуче, а стебло опушене. Ця рослина цвіте білими квітами, в деяких випадках квіти мають рожевий відтінок, вони збираються в маленькі суцвіття і кошики. Цвіте деревій з літа і до середини осені. Період цвітіння припадає на червень-жовтень місяць. На латинській мові звучить як «Achillea millefolium L». Під цією назвою деревій згадується у грецькій міфології, а саме в події Троянської війни, коли ця рослина застосовувалася, як засіб для лікування недуг воїнів відважного Ахілла.

Збір і заготівля

У нетрадиційній медицині використовується трава і квіти деревію. Їх заготівля відбувається в червні-серпні місяці, в період цвітіння. Збирають верхні частини стебел деревію довжиою 10-15 см.  Їх збирають в пучки і розвішують для просушування у тінисте місце.  Не рекомендується здійснювати збір деревію в межі міста і поблизу автомобільних доріг. Суха трава може зберігатися близько п'яти років.

 

Лікувальні властивості і застосування

Серед діючих речовин рослина містить ефірні масла, цілий комплекс вітамінів і мінералів. Препарати на основі деревію широко застосовуються в традиційній медицині. Це лікарська рослина має загальзміцнювальну, болезаспокійливу, бактерицидну, кровоспинну і протиспазматичниу властивість. Медикаменти на його основі застосовують при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, для нормалізації згортання крові і поліпшення процесу обміну речовин. Високий вміст гірких речовин у деревію робить його відмінною добавкою для підвищення апетиту. 

 

 Ця рослина використовують для зупинки різних кровотеч, для позбавлення від глистів, для лікування атеросклерозу, бронхіальної астми, захворювань печінки та при гастритах. Він корисний при виразкових захворюваннях шлунка із зниженим або нормальним рівнем кислотності шлункового соку. За допомогою відвару або настою можна лікувати опіки, гнійні рани, псоріаз і екземи. Ективними будуть соки і мазі з деревію. Ця рослина має великий вміст калію, тому його часто використовують як добавки для чайних сумішей для стимуляції роботи нирок.

 

Побічну дію та протипоказання

Деревій є дуже цінним лікарською рослиною, але на жаль має і протипоказання. Його не рекомендують застосовувати вагітним і людям, які страждають на алергію і різні шкірні висипання. У багатьох пацієнтів під час лікування препаратами на основі цієї цілющої трави можуть виникати запаморочення.

 

 

.

bottom of page