top of page

Лікарська рослина «Дивосил»

 

Квіти яскраво-жовтого  кольору є головною відмінністю серед інших подібних рослин. ще одна відома назва "оман".  Може вирости у висоту до двох метрів. Оман - трав'яниста рослина, яка росте у вигляді кущів. Його стебло має пряму форму, він досить м'ясистий. Листя оману довгасті і загострені. Виростає поблизу водойм, у кар'єрах і ровах,  на луках.

Збір і заготівля

Цілющими властивостями володіє корінь оману, його заготовляють восени, найчастіше в жовтні місяці. Для заготівлі підійдуть коріння високих рослин з товстим прямим стеблом. Слід відзначити і те, що молода рослина має менше цілющих речовин, тому вибирати краще оман, вік якого не менше трьох років. Рослину  викопують, обрізають стебла та кореневища, корінь промивають водою. Товсті корені необхідно дрібно нарізати і викласти тонким шаром на папір для сушіння. Процес сушіння здійснюється протягом 2-3 днів на сонячному місці. Сушити коріння оману в духовці не рекомендується, так як це може призвести до втрати корисних речовин.

 

Цілющі властивості

Корінь оману містить велику кількість ефірних масел, смол і вітаміну Е. Відвар з коренів цієї рослини надає антисептичну і відхаркувальну дію. Його використовують  протизапального, жовчогінного, сечогінного, кровоспинно. Згубно діє на глистів, лікуює цукровий діабет на деяких стадіях і має позитивну дію при ревматизмі та радикуліті. За допомогою оману поліпшується робота імунної системи.

 

Застосування

Корінь цієї рослини часто використовується у вигляді настоянки, відвару, мазі або ж в якості добавки до чаю. Для приготування настою з оману вам знадобиться одна столова ложка сировини цієї рослини, яку необхідно залити 200 мл окропу і пропарити у водяній бані протягом 20 хвилин. Після цього потрібно довести  вмістиме до початкового об"єму за допомогою води.

 

Побічні ефекти і протипоказання

На сьогоднішній день визначені основні протипоказання цієї рослини. Його не варто вживати при хворобах серця, вагітним. Якщо приймати препарати оману в надмірність, то це може призвести до виникнення ознак отруєння.

 

Рецепти настоянок та відварів з оману

Коріння свіжого оману необхідно потерти на тертці або ж пустити крізь м'ясорубку. Подрібнене кореневище настоююсть на 40% спирту протягом дев'яти днів. Настойка використовується  при лікуванні виразок,  туберкульозу.

 

 

 

bottom of page